QHC

Projekta gaita, sadarbība un kvalitāte 2023

Pozitīvā un radošā gaisotnē uzsākts projekta noslēguma gads. Projekta pētnieki tikās klātienē, lai vienotos par veicamiem darbiem un pārrunātu gatavošanos projekta noslēgumam.

Diskusijas pamātā, protams, bija projekta divu gadu rezultāti, LZP ekspertuvērtējums un izaicinājumi 2023. gadā, saskaņā ar budžeta iespējām. Kā prioritāte izvirzīta projekta mērķu un uzdevumu izpildīšana un publicitāte.

Nu jau tradicionāli, tika pieaicināti viesi un atbalstītāji, kas motivētu pētniecības rezultātu kvalitatīvai uzskaitei un publicēšanai. RSU Juridiskās fakultātes prodekāne, Doktora studiju programmas “Tiesību zinātnes” vadītāja, Projektu izstrādes un pētniecības laboratorijas vadošā pētniece, docente, Ph.D. Karina Palkova pērnā gada nogalē saņēma atzinību par kvalitatīvu pētnieka profila izveidi. Seminārā viņa pastāstīja par to, kā veido savu Zinātnieka profilu RSU, par pētnieciskā darba rezultātu atspoguļošanu RSU sistēmās un potenciālo sadarbību ar JF, doktorantūru un citām savstarpējām interesēm. Klātesošos ieinteresēja jaunās doktorantūras programmas izstrāde un potenciālā sadarbība.

Savukārt, RSU Zinātnes projektu koordinators Ingmārs Kreišmanis izstāstīja par datu uzkrāšanu un glabāšanu RSU un FAIR principiem, kā tie tiks ieviesti, kas no tā jāņem vērā projekta partneriem un dalībniekiem.

Projekta pētnieki iesaistījušies jauna projekta pieteikuma sagatavošanā – projekta pieteikuma European Urban Inniative ietvaros, kura mērķis ir atrast Vidzemes (Matīsa) tirgus kvartāla jauno pielietojumu, plāno attīstīt spēcīgus, inovatīvus risinājumus un pakalpojumus, urbānās reģenerācijas un pilsētas atjaunošanas jomā, tādējādi Rīgā radot labāko jaunā Bauhaus piemēru Eiropā, uzsaukums: https://www.urban-initiative.eu/calls-proposals/first-call-proposals-innovative-actions

Inga Uvarova savā prezentācijā pastāstīja par sadarbības plāniem un iespēju popularizēt un tālāk pavirzīt mūsu projekta idejas. Bet, ideju apkopošanai un iesaistei Zane Rasčevska novadīja meistarklasi par sadarbības faktoru identificēšanu. Veidojām vērtību piedāvājuma kanvas ar lietotāja identificēšanu, sāpju identificēšanu un vērtību piedāvājuma izveidi. Rezultātā ieguvām faktorus, kas mudina iesaistītās puses iesaistīties sadarbībā.

Iegūtie rezultāti iniciēja pārrunas par projekta rezultātu tālāko izplatīšanu un publicēšanu.